Czy warto jechać na First Minute?

17 listopada 2019
Czy warto jechać na First Minute?

Z First Minute zaoszczędzisz na wyjeździe, do tego nie musisz się śpieszyć z przygotowaniami. W skrócie: dużo czasu, duży wybór, mała cena. Ale czy wakacje First Minute są bardziej opłacalne niż Last Minute?

Co to właściwie jest ten First Minute?

First Minute to kupowanie wakacji z dużym wyprzedzeniem, czyli odwrotność Last Minute. Oferty First Minute pojawiają się tuż po zakończeniu sezonu wakacyjnego. Dlatego najlepsze wakacyjne wczasy First Minute upolujesz we wrześniu i październiku. Jest taniej nawet o 60%!

Czy warto jechać na First Minute? Tak! To świetna okazja, żeby zaoszczędzić na wyjeździe. Jednak, nie dla wszystkich i nie zawsze… Sprawdźmy, czy wakacje w przedsprzedaży są lepsze niż Last Minute.

First Minute czy Last Minute? Zaplanowane czy spontaniczne?

Wyjazdy First Minute i Last Minute to genialny sposób na tani wyjazd. Oprócz niskiej ceny, czasami możesz dostać dodatkowe bonusy. Najczęściej są to zniżki dla dzieci, wycieczki fakultatywne, darmowy parking na lotnisku lub gadżety z biura podróży.

Wakacje First Minute i Last Minute są okazjami - jest taniej!

Pytanie, co jest dla Ciebie lepsze? To zależy przede wszystkim od Twojej sytuacji zawodowej i od tego, z kim chcesz jechać.

First Minute - pod kontrolą i zgodnie z planem

Prawdziwe okazje First Minute kupisz na następny sezon, czyli rok przed wyjazdem. To daje Ci możliwość zaplanowania swojego wyjazdu oraz urlopu. Jeśli pracujesz w firmie, w której musisz planować wolne od pracy z dużym wyprzedzeniem, First Minute będzie strzałem w dziesiątkę!

Jeśli pracujesz w firmie, w której musisz planować wolne od pracy z dużym wyprzedzeniem, First Minute będzie strzałem w dziesiątkę!

Lubisz mieć duży wybór? W takim razie kup wakacje z dużym wyprzedzeniem! 🙂 To właśnie wtedy wybór jest największy. Nie musisz iść na kompromisy w kwestii kierunku czy hotelu.

First Minute to rozsądny wybór dla osób, które stresują się nagłymi zmianami i wolą mieć wszystko zaplanowanie, a jednocześnie chcą oszczędzić na wyjeździe.

Zakup wycieczki First Minute to również ryzyko. Życie bywa nieprzewidywalne, trudno powiedzieć, co będzie za rok. W takim przypadku możesz zrezygnować z wyjazdu lub odsprzedać wakacje. Czasami cena w okresie odsprzedaży, może być nawet wyższa niż zakupu, więc wcale nie jest powiedziane, że na tym stracisz. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Rezygnacja z wycieczki - jak i za ile?

Kiedy lepsze Last Minute?

Lubisz spontaniczne decyzje? Potrafisz szybko się spakować? Nie zależy Ci na konkretnym kierunku? W takim przypadku wybierz Last Minute.

Jeśli w Twoim życiu dużo się dzieje, masz niepewną pracę lub Twoje dziecko np. zaczyna przedszkole i obawiasz się, że przyniesie z niego jakąś infekcję, to Last Minute będzie lepszą opcją, niż First Minute.

Jeśli w Twoim życiu dużo się dzieje lub spodziewasz się większych zmian, First Minute nie jest dla Ciebie. Poczekaj na okazje Last Minute

Pamiętaj, zawsze możesz zrezygnować lub odsprzedać wczasy, jednak lepiej sobie tego odpuścić. Po prostu, jeśli Twoja sytuacja jest niepewna, lepiej nie rezerwuj wakacji na przyszły rok. Zawsze możesz liczyć na to, że dla Twojego wymarzonego kierunku, znajdzie się wyjazd Last Minute. A przecież chodzi tu o dobre wakacyjne okazje 🙂

Jak wybrać dobre First Minute?

Dobre oferty mają możliwość wykupienia Gwarancji niezmienności ceny po dokonaniu rezerwacji. Oznacza to, że np. zmiany na rynkach paliwowych lub walutowych nie zmienią ceny, za którą kupiłeś wczasy. Nie będzie Cię czekała dopłata w dniu wyjazdu. To się opłaca!

Biura podróży i ich oferty First Minute 2020

Zobacz co ofertują popularne biura podróży dla wyjazdów First Minute na rok 2020.

TUI

 • zaliczka 5%, reszta dopiero 40 dni przed wyjazdem
 • Najtaniej w First Minute lub zwrot różnicy za 20zł/os
 • Gwarancja niezmienności ceny za 10zł/os
 • Bezpłatna zmiana rezerwacji

Itaka

 • Zaliczka 15%
 • Pakiet Gwarancji Gratis (Gwarancja Najniższej Ceny aż do dnia wyjazdu - zwrócą różnicę jak stanieje lub znajdziesz tańszą)
 • 3% zniżki dla Stałych Klientów lub 100zł za zgody na kontakt elektroniczny
 • 50% zniżki na dziecko w wybranych hotelach
 • Dodatkowo Bonusy na Plusy (1. Parking za 1 zł, 2. Ubezpieczenia od rezygnacji w promocyjnych cenach, 3. 8% zniżki na wycieczki lokalne, 4. 3% zniżki na nocleg przy lotnisku i ofertę hoteli Itaki)

Grecos

 • 5% zaliczki
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Gratis hotel dla dziecka
 • rabat do 40%

Wnioski

Szukaj wakacyjnych okazji First Minute lub Last Minute. Wybierz pomiędzy tymi opcjami odpowiadając sobie na pytanie: czy wolisz perfekcyjne planowanie i większy wybór (First Minute) czy spontaniczne wakacje bez przeglądania wielu ofert (Last Minute).

Po co jechać w normalnej cenie, skoro można taniej? 🙂 Powodzenia w “polowaniach” na wakacyjne oferty.

Zobacz oferty Extra Last Minute!

Spodobało się? 👍 Udostępnij! 👇

Wakacje Last Minute?

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter złapwczasy.pl
 • Dostaniesz na emaila najświeższe oferty Last Minute
 • Dowiesz się o nowych wakacyjnych artykułach na blogu
 • Nie częściej niż raz na tydzień
 • 100% wakacyjnych smaczków, 0% spamu
Stosujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania serwisu oraz narzędzi analitycznych.
Dowiedz się więcej