<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=651209275913368&ev=PageView&noscript=1" /> Jak odkupić wczasy bezpiecznie i bez nerwów · złapwczasy.pl

Jak odkupić wczasy i nie dać się oszustom?

29.08.2023
Jak odkupić wczasy bezpiecznie i bez nerwów

Czy warto odkupić wczasy?

Zanim omówimy jak odkupić wczasy, zastanówmy się, czy warto to zrobić? To zależy. Najbardziej opłaca się odkupować wycieczki Extra Last Minute, czyli takie, gdzie do wyjazdu zostało bardzo mało czasu. Może jeszcze w tym tygodniu!

Dlaczego wyjazdy Extra Last Minute są tańsze? Ludzie rezygnują z wyjazdów z poważnych i nagłych powodów. To ich szansa na odzyskanie pieniędzy, a Twoja na wczasy w okazyjnej cenie!

Pamiętaj: biura gwarantują zmianę uczestników wycieczki na co najmniej 7 dni przed wyjazdem. Więcej szczegółów znadziesz w Rezygnacja z wycieczki — jak i za ile?

Najlepsze okazje dotyczą wycieczek egzotycznych i ekskluzywnych oraz dla kilkuosobowych rodzin. Zasada jest prosta:

Im droższa wycieczka, tym więcej sprzedający ma do stracenia i tym taniej możesz odkupić wycieczkę

4 kroki do odkupienia wakacji

Odkupienie wakacji, noclegu czy biletu jest proste, pomijając kwestie formalności. Całość można ująć w 4 krokach:

  1. Podpisujesz ze sprzedającym umowę
  2. Przelewasz ustaloną kwotę
  3. Sprzedający dokonuje zmiany uczestników usługi turystycznej
  4. Sprawdzasz, czy wszystko się zgadza, pakujesz się i jedziesz! 🚌

Jak bezpiecznie odkupić wczasy?

Wpadła Ci w oko wyjątkowa oferta? Dopamina i euforia pomogą Ci się szybko spakować! 🙂 Niestety, w przypadku transakcji odkupowania wczasów mogą Ci raczej zaszkodzić... Za to pomoże Ci obserwacja sprzedającego, dobra umowa i intuicja.

Sprzedawca - zdesperowany urlopowicz czy chciwy oszust?

Najważniejszym zadaniem w odkupowaniu wczasów jest rozpoznanie sprzedającego. Dlaczego odsprzedaje wycieczkę taniej? Brzmi wiarygodnie czy coś kręci? Zgadza się potwierdzić swoją tożsamość czy próbuje się wymigać?

Zadzwoń do osoby, która wystawiła interesujące Cię ogłoszenie i po prostu z nią porozmawiaj. Taka rozmowa powie Ci bardzo dużo o intencjach drugiej strony - zaufaj intuicji.

Jeśli sprzedawca brzmi wiarygodnie, to jesteś na dobrej drodze do wakacyjnego wyjazdu! 🙂 Czy to wystarczy? Nie! Może trafiłeś na uczciwą osobę, a może… na dobrego aktora? Zamiast ryzykować, zadbaj o dobrą umowę.

Umowa sprzedaży - Twoja tarcza przeciw oszustom

Umowę odkupienia wycieczki możesz zawrzeć na kilka sposobów. Od najprostszej umowy ustnej (brzydko mówiąc: "na gębę") po sprytną umowę z mikroprzelewem, którą opracowaliśmy dla Ciebie specjalnie na potrzeby odsprzedaży wakacji. Przeanalizujmy więc Twoje możliwości.

Umowa ustna - szybko, łatwo i ryzykownie

Umówienie się przez emaila czy co gorsza - tylko telefonicznie - to zły pomysł. Transakcja przebiega szybko, łatwo i... to tyle zalet. Ryzyko jest ogromne - sprzedający może być hakerem.

Dodatkowo, jeśli nie masz dowodu pisemnego na to, za co dokonałeś przelewu, to w przypadku oszustwa jesteś na straconej pozycji. Nie warto.

Oszuści stanowią nieduży odsetek i jest duża szansa, że trafisz na uczciwego sprzedawcę. Ale lepiej dmuchać na zimne.

Umowa kupna-sprzedaży - "papier wartościowy"

Umowa kupna-sprzedaży jest niezłą opcją. Wypełnisz ją łatwo i szybko. Stanowi dowód na to, za co płacisz. Standardowa, dobrze napisana umowa kupna-sprzedaży jest czytelna i łatwa w zrozumieniu.

Wady? Słabo skonstruowana umowa niewiele Ci da - sprzedający może podać Ci fałszywe dane. Dlatego warto potwierdzić tożsamość sprzedającego, prosząc go np. o skan dowodu osobistego lub rozmowę video z dowodem w ręku. Jest jeszcze lepsze rozwiązanie...

Umowa z mikroprzelewem - sprytna, skuteczna i nieznana ochrona

To umowa, którą stworzyliśmy specjalnie na potrzeby odsprzedaży usług wakacyjnych. Jest ulepszoną wersją umowy kupna-sprzedaży, dzięki unikatowemu "testowi wiarygodności" dla sprzedającego. To Twoja tajna broń…

Polega to na tym, że po podpisaniu umowy, sprzedający wysyła Ci skan dowodu osobistego oraz wykonuje przelew bankowy na małą kwotę np. 1 grosz. Tak, sprzedający przelewa niewielką kwotę Tobie! Zastanawiasz się: po co? Po to, żeby potwierdzić swoje dane!

Banki bardzo dobrze weryfikują swoich klientów. Założenie konta wymaga trochę zachodu i przedstawienia dokumentu tożsamości. Jeśli dane z przelewu i skanu dowodu są takie same, masz prawie 100% pewność, że nie podszywa się pod kogoś innego. Sprytnie, czyż nie?

Jeśli wszystko się zgadza, przelej sprzedającemu na sprawdzony wcześniej rachunek bankowy umówioną kwotę. Po tym sprzedający zmienia uczestników wycieczki i… Nie pozostaje Ci nic innego, jak szybko się pakować! 👌

Na co zwrócić uwagę w umowie odkupienia wakacji?

Umowę z mikroprzelewem to umowa specjalnie dla osób odkupujących wczasy. Umowa stanowi doskonałą bazę, ale, jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach. Przeczytaj poniższą listę i miej pewność, że nic Cię nie zaskoczy 🙂

  • Dodaj dane sprzedającego z numerem konta bankowego i Twoje dane
  • Wpisz osobę, która bierze na siebie koszty zmiany uczestników wycieczki (jeśli takie koszty są)
  • Opisz dokładnie co jest odsprzedawane - cała usługa turystyczna czy tylko zaliczka?
  • Dodaj załączniki, np. skan rezerwacji

Podsumowanie - odkup wczasy, z sercem i głową

Jeśli znalazłeś świetną okazję odkupienia wakacji, łap za telefon i dzwoń! Sprzedający brzmi szczerze? Podpiszcie umowę i dokonajcie transakcji. A prawdziwe wakacyjne okazje Last Minute “złapiesz” na złapwczasy.pl

Stosujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania serwisu oraz narzędzi analitycznych. Dowiedz się więcej