<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=651209275913368&ev=PageView&noscript=1" /> Co zabrać na wakacje za granicą? · złapwczasy.pl

Co zabrać na wakacje za granicą?

17.07.2023
Co zabrać na wakacje za granicą?

Pakowanie się na wczasy to dla wielu prawdziwy koszmar. Niektórym śni się po nocach. Wiesz, co w senniku oznacza, gdy śni Ci się, że pakujesz się w pośpiechu? Według sennika musisz przygotować się do zmian, które nadejdą w życiu. Tak, aby ani się nie wypalić ani nie przemęczyć.

Omówimy najtrudniejsze części pakowania, tak, abyś mogła zająć się tylko szukaniem dla siebie najlepszych wakacji Last Minute. A te, jak wiesz, znajdziesz na złapwczasy.pl.

Krok pierwszy pakowania na wakacje - lista!

Lista na wakacje to podstawa. Wypisz wszystkie rzeczy, które są potrzebne na wyjazd. Pomożemy Ci! Podziel listę rzeczy na wakacje na 3 kategorie. Ubrania, kosmetyki i ważne rzeczy. Wypisz wszystko, co jest Ci potrzebne. Przy każdej z rzeczy napisz liczbę jaką potrzebujesz na np. 7-dniowy wyjazd. Listę możesz przechowywać w formie papierowej w walizce albo w formie elektronicznej w telefonie.

Krok drugi: pakowanie walizki na wakacje

Pakowanie na wyjazd nie musi przypominać wyścigu. Nie musisz robić tego na ostatnią chwilę - w nerwach. Większość rzeczy, które pakujesz do walizki to rzeczy typowo wyjazdowe. Dlatego spakuj to, co możesz już teraz. Tak przygotowana walizka będzie wymagała tylko dopakowania kilku rzeczy tuż przed wyjazdem. Za każdym razem, gdy włożysz coś do walizki odnotuj to na Twojej liście.

Co spakować na wakacje?

Lepiej mniej niż więcej. Serio. Większość czasu i tak spędzisz poza pokojem hotelowym. Pewnie kupisz mnóstwo pamiątek. Potrzebujesz mieć miejsce w walizce. W innym wypadku wrócisz obładowana tysiącem siatek. To nie brzmi jak komfort.

Przymierz strój kąpielowy i upewnij się, że jest dobry. Jeden z moich największych stresów wyjazdowych, to właśnie brak stroju kąpielowego i gorączkowe łażenie po sklepach kilka godzin przed wyjazdem. Nie polecam. Przygotuj strój i go spakuj. Od razu w zestawie dołóż jeszcze jakieś klapki lub buty do wody - przydadzą się pod publiczne prysznice.

Spakuj też jakąś piżamę albo zestaw, w którym będziesz spać - o tym też lubimy zapomnieć. Spakuj awaryjne tampony albo podpaski. Okres lubi być kapryśny przy stresie czy podróżach i potrafi przybyć wcześniej niż był planowany.

W walizce na wyjazd mogą też czekać kosmetyki. I podstawa wyjazdów w słoneczne kraje - krem z filtrem. Ale nie byle jakim. SPF 30 minimum. Ładny odcień skóry to taki muśnięty słońcem. Czerniak nie jest fajną pamiątką z wakacji.

Jak spakować kosmetyki do samolotu?

Jeżeli będziesz mieć bagaż rejestrowany to nie ma problemu. Możesz wziąć kosmetyki w takich rozmiarach i ilości jaka Ci się tylko podoba. Inaczej sytuacja wygląda w kwestii pakowania kosmetyków do bagażu podręcznego.

Jak prawidłowo spakować kosmetyki do bagażu podręcznego? Nie jest to trudne, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Pamiętaj, że do bagażu podręcznego w samolocie możesz wnosić płyny w opakowaniach o objętości do 100 ml. Łączna ilość przewożonych przez Ciebie płynów nie może przekraczać 1l. Całość zmieścić się musi do przezroczystej torby o wymiarach 20x20cm.

Kosmetyki w takich małych opakowaniach są dostępne w drogeriach. Co więcej, możesz kupić też pojemniki o tej objętości i przelać tam swoje ulubione kosmetyki. Przezroczysta torba również jest dostępna w drogerii. Tak skomponowany zestaw może czekać w walizce na wyjazd.

Jeżeli używasz soczewek kontaktowych zadbaj o to, żeby znaleźć mały płyn o odpowiedniej objętości. Większość małych płynów, jakie spotykam mają objętość 125ml, a to go dyskwalifikuje. Nie przelewaj płynu do soczewek do swojej buteleczki. Płyn do soczewek ma bezpośredni kontakt z Twoim okiem, nie chciałabyś, aby były tam jakieś bakterie z nieoryginalnego opakowania.

Co spakować do bagażu podręcznego?

Bagaż podręczny trzeba spakować mądrze. Tak, by wszystkie ważne rzeczy, które muszą być pod ręką były pod ręką. Czyli dokumenty, bilet, czy kosmetyki, które należy wyciągnąć z walizki w trakcie odprawy.

Ważne rzeczy:

 • portfel
 • wymienione pieniądze
 • paszport
 • ekuz
 • bilety i rezerwacje
 • ładowarka
 • podstawowe leki
 • długopis
 • okulary korekcyjne
 • okulary przeciwsłoneczne
 • chusteczki higieniczne
 • pusta reklamówka
 • torba na zakupy
 • zaświadczenie o szczepieniu
 • książka

Krok trzeci: szukaj wakacji Last Minute

Szukaj wakacji Last Minute. Najlepsze wczasy znajdziesz na złapwczasy.pl Znajdziesz tam tylko wczasy z najlepszymi opiniami w świetnych cenach. Gdy już zarezerwujesz wakacji zerknij na swoją listę do spakowania. Dopakuj resztę rzeczy. A potem sprawdź czy naprawdę potrzebujesz aż tyle ubrań i kosmetyków 🙂 Mniej znaczy więcej.

Stosujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania serwisu oraz narzędzi analitycznych. Dowiedz się więcej