Kiedy najlepiej wziąć urlop w 2022?

31 stycznia 2022
Kiedy najlepiej wziąć urlop w 2022?

Marzy Ci się, żeby na dłuższy urlop wyjechać nie raz a 5 razy? W tym artykule dowiesz się jak najlepiej rozplanować urlopy w 2022 roku, żeby wyczarować z nich 4 wyjazdy 9-dniowe i 1 16-dniowy!

Styczeń już prawie za nami. Opadł już noworoczny entuzjazm i prawdziwe życie zweryfikowało postanowienia noworoczne. Teraz jest czas na to, aby zaplanować swoje urlopy w 2022.

Jak zaplanować urlop w 2022?

W tym roku na 13 dni ustawowo wolnych od pracy aż 9 wypada w tygodniu lub w sobotę (pamiętaj, że za święto wypadające w sobotę możesz odebrać dzień wolny w tygodniu). Pokażę Ci jak możesz rozdysponować swój urlop, aby wycisnąć z niego jak najwięcej.

Dni wolne od pracy w 2022 roku

 • 1 stycznia - sobota - Nowy Rok
 • 6 stycznia - czwartek - Święto Trzech Króli
 • 17 kwietnia - niedziela - Wielkanoc
 • 18 kwietnia - poniedziałek - Poniedziałek Wielkanocny
 • 1 maja - niedziela - Święto Pracy
 • 3 maja - wtorek - Święto Konstytucji 3 maja
 • 5 czerwca - niedziela - Zesłanie Ducha Świętego**
 • 16 czerwca - czwartek - Boże Ciało
 • 15 sierpnia - poniedziałek - Święto Wojska Polskiego
 • 1 listopada - wtorek - Uroczystość Wszystkich Świętych
 • 11 listopada - piątek - Święto Niepodległości
 • 25 grudnia - niedziela - Boże Narodzenie
 • 26 grudnia - poniedziałek - Boże Narodzenie - drugi dzień świąt

Umowa o pracę a urlop - ile dni urlopu mi przysługuje?

To zależy jak długi masz staż pracy i jakie masz wykształcenie. Dla pracownika ze stażem pracy i edukacji poniżej 10 lat jest to 20 dni. Pracownikowi ze stażem dłuższym niż 10 lat przysługuje aż 26 dni urlopu. Pamiętaj, że do stażu pracy liczy się też Twoja edukacja. Ukończenie szkoły wyższej to aż 8 lat liczone jako staż pracy! Żeby mieć 100% pewność ile urlopu Ci się należy, zapytaj o to w swoich kadrach.

Do kiedy wykorzystać urlop z 2021 roku?

Jesteś tym szczęściarzem, któremu zostały dni wolne z 2021 roku? Super! Pamiętaj jednak, że musisz go wykorzystać do 30 września 2022 roku. Najpóźniej tego dnia możesz iść na zaległy urlop. W najlepszym wypadku sam ustalisz sobie, kiedy chcesz mieć wolne. Może być jednak tak, że pracodawca narzuci Ci termin, w którym będziesz miał urlop.

Zaplanuj aż 5 wakacyjnych wyjazdów!

Kwiecień

Święta Wielkanocne

Coraz więcej osób wybiera spędzanie świąt daleko od domu. W tym roku Święta Wielkanocne wypadają 17-18 kwietnia. Drugi Dzień Świąt czyli Lany Poniedziałek jak co roku jest dniem wolnym od pracy. Biorąc 4 dni urlopu zyskujemy 9 dni wypoczynku.

Gdzie polecieć w kwietniu na wakacje?

Kwiecień to dobry czas na wyjazd dla tych, którzy nie znoszą upałów. W południowej Europie i Północnej Afryce powoli rozpoczyna się sezon. Ceny są atrakcyjne, nie ma tłumów. To najlepszy czas dla tych, którzy potrzebują się wyciszyć w ładnej scenerii. Doskonałym kierunkiem są np. Wyspy Kanaryjskie.

Maj

Majówka 2022

Weekend majowy daje nam tylko jeden dodatkowy dzień wolnego. Jeżeli weźmiemy 4 dni urlopu, to zrobi nam się ładny 9-dniowy urlop.

Gdzie polecieć w maju na wakacje?

Właściwie wszędzie. Sezon się rozkręca, jest przyjemnie ciepło, a ofert Last Minute jest cała masa.

Czerwiec

Boże Ciało w czerwcu

Święto Bożego Ciała obchodzone jest jak zawsze w czwartek. W 2022 roku wypada 16 czerwca. Jak zwykle jest okazja, żeby biorąc 1 dzień urlopu wydłużyć weekend do 4 dni.

Sierpień

Święto Wojska Polskiego - dzień wolny

W tym roku Święto Wojska Polskiego (15.08) wypada w poniedziałek. To dobry powód, by dobrać 4 dni urlopu i zrobić sobie 9 dni wolnego. W sierpniu na złapwczasy.pl pojawia się mnóstwo ofert Last Minute. Może Ty też upolujesz coś dla siebie.

Listopad

Listopad

Listopad to też świetna okazja, żeby zrobić sobie dłuższy urlop. Jeśli połączysz oba święta i weźmiesz 8 dni urlopu zyskasz aż 16 dni wolnych od pracy. Nasza smutna i deszczowa jesień to najlepszy czas, aby zwiedzić egzotyczne kraje. To super okazja, aby wyjechać w daleką podróż np. do Tajlandii, Zanzibaru albo na Wyspy Karaibskie.

To daje… 52 dni urlopu!

Tym oto sposobem z 24 dni urlopu możesz wyczarować 52 dni wolne od pracy, które aż się proszą o niesamowite wyjazdy! Urlop w kwietniu, maju, czerwcu i listopadzie? Brzmi jak bajka! Nieważne, czy musisz zaplanować urlop wcześniej czy możesz wziąć go właściwie z dnia na dzień. Jak zawsze, najlepsze wakacje Last Minute znajdziesz na złapwczasy.pl!

Spodobało się? 👍 Udostępnij! 👇

Wakacje Last Minute?

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter złapwczasy.pl
 • Dostaniesz na emaila najświeższe oferty Last Minute
 • Dowiesz się o nowych wakacyjnych artykułach na blogu
 • Nie częściej niż raz na tydzień
 • 100% wakacyjnych smaczków, 0% spamu
Stosujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania serwisu oraz narzędzi analitycznych.
Dowiedz się więcej