Wycieczka do USA - amerykański sen!

12 lutego 2020
Wycieczka do USA - amerykański sen!

W USA możesz zobaczyć tak wiele ciekawych miejsc! W tym poście opiszemy wycieczkę objazdową do Stanów Zjednoczonych, która trwa 2 tygodnie. Czy da się zwiedzić cały kraj w 14 dni? Na pewno nie! Za to da się zobaczyć duuużo niesamowitych miejsc. To brzmi jak wycieczka życia ✈️ , czyż nie? 🙂

Wycieczka objazdowa w USA - amerykańskie miasta i natura w pigułce

Objazdówka, którą opiszemy to “Oto Ameryka”, czyli Stany Zjednoczone w pigułce. Zachwycił nas plan wycieczki, który zawiera z jednej strony sławne miasta a z drugiej strony przepiękną przyrodę, którą kojarzymy z pocztówek czy pulpitów Maca.

Z wycieczką Oto ameryka odwiedzisz takie miejsca jak:

 • Nowy Jork
 • Las Vegas
 • Wielki Kanion Kolorado
 • Dolin Śmierci w Kalifornii
 • Park Narodowy Yosemite
 • San Francisco
 • Silicon Valley
 • Los Angeles
 • Hollywood

Zainteresowany? Bo my TAK! Wycieczka Oto Ameryka to intensywne zwiedzanie, dużo podróży w piękne i znane miejsca. Cena jest bardzo przyzwoita - od 11 514 zł za osobę za 14 dni. Drogo? W porównaniu do wyjazdu do np. Egiptu - tak. Ale to Twoja podróż życia! Jak na tak niesamowitą wyprawę, cena jest atrakcyjna!

Nowy Jork - miasto filmów i drapaczy chmur

“Wielkie Jabłko” - tak czasami określa się Nowy Jork. Czemu? Ponieważ big apple to coś naprawdę ważnego, wyjątkowego i godnego uwagi. A NYC zdecydowanie taki jest! I dlatego akcja tak wielu amerykańskich filmów i seriali (Przyjaciele ❤️ ) toczy się właśnie tam.

Po kilku spacerach po Nowym Jorku, sporo amerykańskich filmów będzie wyglądać znajomo… 🙂 Nie raz powiesz “O, byłem tutaj!” 🙂 Mimo, że miasto jest ogromne, siatka ulic jest prosta, a budynki bardzo charakterystyczne. A już na pewno w najsławniejszej dzielnicy świata, czyli na Manhattanie.

Spędziłem tydzień na Manhattanie i śmiało mogę powiedzieć, że odnalazłbym się tam bez GPS-a a nawet mapy. A to wszystko dzięki prostopadle przecinającym się ulicom z alejami, które po prostu są kolejno numerowane. Szukasz Empire State Building? Udaj się na Zachodnią stronę, 5 aleję, między 33 a 34 ulicą. Albo po prostu spójrz na horyzont… 😉

Manhattan - zahacza o niebo

Nowy Jork ma wiele do zaoferowania, a w szczególności Manhattan. Uwielbiasz wieżowce? Będziesz w niebie! I to dosłownie! Jeśli wybierzesz się na taras widokowy np. w Empire State Building (do wyboru 86 lub 102 piętro) lub 1 World Trade Center (102 piętro). Po zamachu z 11 września odbudowano jedną wieżę, która jest najwyższym budynkiem w USA. Bonus: w pewnych miejscach 1 WTC wygląda jak piramida!

Widok z tarasu obserwacyjnego zapiera dech w piersiach. Nowy Jork z tej perspektywy jest obłędny! Dreszcz na plecach gwarantowany! Z tej perspektywy poczujesz się jak Bóg - ludzie i samochody wyglądają jak zabaweczki, a budynki jak makiety.

Pośród szkła i betonu znajdziesz mnóstwo zielonych parków i regionalnej kuchni imigrantów (włoska, chińska, koreańska, itd.). W NYC zobaczysz sławne miejsca, ale też odkryjesz niesamowite sekrety. Wśród nich między innymi Flatirion Building - przepiękny, trójkątny budynek wybudowany w 1902 roku czy punkt poborowy do armii amerykańskiej - na środku nasławniejszego “rynku” świata - Times Square.

Co jeszcze warto zobaczyć na Manhattanie? Trudno zwiedzić wszystko, bo znajdziesz tam ponad 100 dużych atrakcji. Poniżej kilka propozycji.

Central Park

Park? To raczej PARK! To “las” w środku betonowej dżungli. Rośnie w nim ponad 26 tysięcy drzew. To prawdziwa oaza spokoju w tym pędzącym mieście.

W parku znajdziesz wiele pomników, wśród nich najokazalszy i największy - monument króla Władysława Jagiełły. Co ma Jagielło do Central Parku? 🤷

Nic. Ale Polonia Amerykańska ma sporo do powiedzenia! Dlatego na przykład jeden z ważniejszych mostów nazwano Kosciuszko Bridge, choć poza Polakami, mało kto potrafi poprawnie wypowiedzieć jego nazwę 🙂

W Central Parku warto też odwiedzić Truskawkowe Pole. Jest to miejsce pamięci Johna Lennona z charakterystyczną mozaiką Imagine. Tuż obok został zastrzelony. Nie znajdziesz tam truskawek. Nazwa nawiązuje do piosenki Beatlesów. Piosenka zaś do sierocińca obok rodzinnego domu Lennona. Jest to miejsce spotkań fanów muzyka.

Wolność oświecająca świat

Taka jest oficjalna nazwa posągu znanego na całym świecie jako Statua Wolności. Jest darem narodu francuskiego dla Amerykanów.

Pierwsze skojarzenie z Francją? Wieża Eiffla? Bingo! To właśnie Gustave Eiffel był współautorem projektu Statuy Wolności. Na marginesie, Eiffel zaprojektował również most kolejowy w Przemyślu 🙂

Statuę Wolności najlepiej oglądać ze statku w trakcie rejsu (polecamy!) po rzece Hudson albo bezpośrednio z wyspy, na której się znajduje. Można też wejść do środka, a tam mamy dwa punkty widokowe. Jeden znajduje się w cokole, a drugi w koronie. Do tego drugiego prowadzą kręte, ciasne schody. W nagrodę za wspinaczkę dostaniesz… widok na morze. Bez szału 🙈

Las Vegas

Skojarzenie z Las Vegas może być tylko jedno - kasa! Czyli kasyna, drogie hotele i luksus. Do tego dodaj szczyptę kiczu i… dostajesz Las Vegas w pełnej krasie 😉

W Las Vegas zobaczysz kanały Wenecji, Wieżę Eiffla, Statuę Wolności. Po co? Hmm… A po co nie? Kto bogatemu zabroni? 🙂 Dlatego Las Vegas przepełnione jest kiczem, replikami znanych dzieł.

Ale jest w tym mieście to coś, co sprawia że ludzie beztrosko się tam bawią nie czując upływu czasu. Z tym czasem, to tak trochę specjalnie. W kasynach nie znajdziesz zegarów, a wszytko jest tak doświetlane, żebyś nie poczuł, że jest środek nocy i grał dalej.

Ciekawostką jest to, że Las Vegas uznawane jest za światową stolicę ślubną. Wszystko dlatego, że można tam wziąć szybki ślub. Może miałeś okazję zamówić i odebrać jedzenie nie wychodząc z samochodu? Tutaj poszli o krok dalej - w taki sposób możesz wziąć ślub. Tak! Zamawiasz ślub i “odbierasz” nie wychodząc z samochodu! 🙂 Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!

Może właśnie dlatego, na ślub w Las Vegas dziennie decyduje się nawet 300 par! Ciekawe, jak to wygląda z rozwodami…

Ameryka to nie tylko wielkie miasta

To również cuda natury. I to one sprawiają, że coraz bardziej chcemy do Ameryki.

Wielki Kanion Kolorado

Dla mnie jest to najbardziej charakterystyczne miejsce w Ameryce. 445 kilometrów długości, w najszerszym miejscu 29 kilometrów szerokości i ponad 1,5 kilometra głębokości. Widok, zapiera dech w piersiach.

Szukasz wrażeń? Świetnie! W kanionie możesz zobaczyć przepaść pod swoimi stopami! A wszystko za sprawą platformy widokowej skywalk ("spacer po niebie”). Ma kształt podkowy, szklane podłogi i jest zawieszona 1220 metrów nad dnem kanionu.

Dolina Śmierci

Śmierć raczej kojarzy się z zimnem. Ale nie tutaj. Tutaj jest gorąco! 10 lipca 1913 roku termometr wskazał w Dolinie Śmierci aż 56,7°C! Auć! Jest tu gorąco jak w piekle, ponieważ dolina jest usytuowana poniżej poziomu morza. A do tego jest otoczona górami.

Mimo wszystko warto zajrzeć do tego “piekła”. Temperatury da się znieść, a widoki są wspaniałe i niesamowite. Jak w niebie.

Najbardziej znany punkt widokowy w Dolinie Śmierci to Zabriskie Point. Genialne formacje skalne są nie do opisania!

W Dolinie Śmierci zobaczysz również Wędrujące Kamienie. Tak jak nazwa wskazuje, kamienie poruszają się. Zostawiają po sobie ślady na piasku. Jak to możliwe, że spore kamienie spacerują sobie po pustyni? Jakieś pomysły? 🤔

Po wielu latach domysłów udało się rozwiązać tę zagadkę. W nocy na pustyni temperatura spada poniżej zera. Na piasku znajduje się nieco wody, która po prostu zamarza. Tak powstaje “lodowisko” po którym ślizgają się kamienie popychane wiatrem.

Park Narodowy Yosemite

Park Narodowy Sekwoi to miejsce, w którym poczujesz się malutki. Jak to w Ameryce, nawet drzewa muszą być większe niż u nas 🙂 Drzewa są tak ogromne, że jeśli któreś się przewróci na drogę, to się go nie usuwa tylko wycina się w nim dziurę 🌳 Tak, żeby przejechać. Park Sekwoi to jedyne miejsce na świecie, w którym te drzewa rosną naturalnie.

Co ciekawe sekwoje nie boją się pożarów, a nawet ich potrzebują! Po co? Po to, żeby wytępić konkurencję, a także, żeby uwolnić nasiona z szyszek, które otwierają się pod wpływem wysokiej temperatury. Wow! 😲

W Parku Yosemite znajduje się też wodospad Yosemite o wysokości 739 metrów, co czyni go najwyższym wodospadem Ameryki. Ale to nie jedyny wodospad w tym Parku.

Jest jeszcze jeden, który staje się magiczny, ale tylko kilka dni w roku. W drugiej połowie lutego wieczorem promienie zachodzącego słońca barwią wodę na pomarańczowo-czerwoną. Tak jakby wodospad zamienił się w lawę. Wszystko trwa około 10 minut, ale widok jest obłędny! Zobaczcie filmiki!

San Francisco

Fisherman’s Wharf. Jest tu absolutnie wszystko. Znajdziesz tu mnóstwo sklepów, lwy morskie wylegujące się na plaży, a także statek z II Wojny Światowej.

Dojedziesz tam wyjątkowym środkiem transportu zwanym Cable Car. Są to tramwaje linowe, których nie znajdziesz już nigdzie indziej!

Los Angeles

To tu kończy się sławna Rout 66.

Droga Matka, o której śpiewały gwiazdy, ciągnie się praktycznie przez całą szerokość USA od Chicago do Los Angeles. A Los Angeles żyje przede wszystkim filmem 🎥 Znajomy napis Hollywood wita wszystkich w tym sławnym mieście.

Jedną z największych atrakcji miasta jest Universal Studios. Jest to ogromny park rozrywki, w którym można spędzać nie godziny a dni! Wszystko wokół tematyki planów filmowych najlepszych filmów w dziejach. Do tego przejażdżki rollercoaster’ami i zwiedzanie prawdziwych studiów filmowych. Zobacz jak pracują aktorzy!

W Los Angeles przespacerujesz się też wzdłuż najsławniejszej Alei Gwiazd. Ciągnie się przez 2km, a swoje gwiazdy mają tu takie sławy jak Elvis Presley, Johny Depp i Kaczor Donald! A także 2600 innych gwiazd!

Podsumowanie

Wycieczka objazdowa do USA Oto Ameryka to prawdziwa petarda! 🚀 Zapewni Ci masę atrakcji, zobaczysz znane miejsca i odkryjesz małe sekrety, o których wiedzą tylko Ci, co tam byli 🙂 Sam Manhattan to kopalnia wrażeń, a co dopiero zachodnie wybrzeże… 😊

Objazdówka do USA to podróż życia 😌 Przygotuj się do niej: zrób listę miejsc, które chcesz zobaczyć (polecamy ten poradnik), aparat z dodatkową baterią, dolary, coś do samolotu, bo lot trochę potrwa! I spełnij swój amerykański sen! 🥰

Pozostaje jeszcze pytanie, czy warto zapłacić około 12 tysięcy złotych za osobę, za taki wyjazd? Jak kochasz podróże i masz oszczędności - TAK! Bez dwóch zdań! Jedna wycieczka, a gwarantuje tak wiele atrakcji: Nowy Jork, Kalifornia, Dolina Krzemowa. Los Angeles, Hollywood, cuda natury… A to wszystko w najpotężniejszym mocarstwie świata. Nareszcie bez wizy! 😉

Spodobało się? 👍 Udostępnij! 👇

Wakacje Last Minute?

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter złapwczasy.pl
 • Dostaniesz na emaila najświeższe oferty Last Minute
 • Dowiesz się o nowych wakacyjnych artykułach na blogu
 • Nie częściej niż raz na tydzień
 • 100% wakacyjnych smaczków, 0% spamu
Stosujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania serwisu oraz narzędzi analitycznych.
Dowiedz się więcej