FAQ - Najczęściej zadawane pytania

O złapwczasy.pl

Co to jest złapwczasy.pl?

Złapwczasy.pl to wyszukiwarka wakacji, dzięki której znajdziesz oferty Extra Last Minute 🏖️ wczasów oraz wycieczek objazdowych. Dodatkowo możesz odsprzedać lub odkupić wczasy na Bazarku złapwczasy.pl.

Szukasz okazji Last Minute lub chcesz sprzedać swoje wakacje? W takim razie jesteś w dobrym miejscu! 👌

Czy złapwczasy.pl jest biurem podróży?

Nie. Nie jesteśmy biurem podróży. Naszą misją jest zebranie najlepszych ofert super Last Minute, nieważne z jakiego biura podróży. Po prostu, tylko Extra Last Minute 😉

Dlatego współpracujemy z portalem wakacje.pl, który daje nam dostęp do mnóstwa ofert… Spośród nich wybieramy dla Ciebie najlepsze wczasy Last Minute 🚀

Poza ogłoszeniami z biur podróży, na Bazarku złapwczasy.pl znajdziesz również oferty z drugiej ręki. Możesz odkupić wyjazd od kogoś, kto z niego rezygnuje.

Czy korzystanie z serwisu jest darmowe?

Tak jest! Pomagamy wyszukiwać tanie wakacje, a Ty oszczędzasz! 🙂 Poza tym, u nas za darmo wystawisz ogłoszenie odsprzedaży wakacji.

Co jest w Newsletterze?

W Newsletterze wyślemy Ci najlepsze okazje Last Minute plus inne aktualności 🏖️

Szanujemy czas, dlatego wysyłamy Newsletter tylko wtedy, gdy mamy coś ciekawego. Nie częściej niż raz w tygodniu.

100% Last Minute i wakacji, 0% spamu! 😇

Co znajdę na blogu?

Na blogu znajdziesz mnóstwo porad o tym jak odsprzedać wakacje lub jak odkupić wczasy 🏖️ Znajdziesz również wzór umowy sprzedaży wakacji i rezygnacji.

Podpowiadamy, czy bardziej opłaca się odsprzedać wczasy czy z nich zrezygnować. Zachwalamy też zalety wycieczek objazdowych i od czasu do czasu prezentujemy Ci takie, na które sami byśmy chętnie pojechali 🚌

Co to są Materiały do pobrania?

Materiały do pobrania to przygotowane przez nas dokumenty takie jak umowa sprzedaży wczasów lub wzór rezygnacji z wycieczki. Znajdziesz je w niektórych artykułach na blogu, na samym dole.

Pliki do pobrania są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Szukam Last Minute

Dlaczego warto korzystać z wyszukiwarki wakacji Last Minute na złapwczasy.pl?

Bo oferujemy Ci tylko najlepsze wakacje Last Minute. 🚀

Last Minute są różne. Niektóre są drogie. Inne oferują kiepski standard. Dlatego postanowiliśmy je wyfiltrować i zostawić tylko najlepsze. Znajdziesz u nas wyłącznie atrakcyjne Last Minute z dobrymi opiniami.

Jakiego typu oferty znajdę na złapwczasy?

Mamy dla Ciebie dwa typy ofert: Extra Last Minute oraz wakacje z drugiej ręki.

Wczasy Extra Last Minute znadziejsz na naszej stronie głównej. Oferty odsprzedaży czekają na Ciebie na Bazarku złapwczasy.pl.

Jakie ogłoszenia odsprzedaży wakacji znajdę na Bazarku?

Oferty typu sprzedam wczasy najczęściej dotyczą wyjazdów dla rodzin z dziećmi. Wakacje dla rodzin z dziećmi to spory wydatek. A to dzieci najczęściej przynoszą do domu infekcje. I jest po wyjeździe…

Dlatego osoby rezygnujące z wyjazdu starają się odzyskać cześć pieniędzy, odsprzedając wakacje. Chcesz pomóc innym i przy okazji dużo zaoszczędzić? Sprawdź Bazarek🙂

Dość często są odsprzedawane egzotyczne wakacje. Wyjazd na Bali taniej o 5 tyś. złotych? Tak, to możliwe!

Czy znajdę wakacje Last Minute dla siebie?

Wierzymy, że tak! Z naszą pomocą 😉 Stawiamy na sprawdzone wczasy Last Minute.

Dlaczego po kliknięciu w ofertę przekierowuje mnie na stronę wakacje.pl?

Oferty Last Minute, które u nas znajdziesz pochodzą od naszych partnerów. Współpracujemy z serwisem wakacje.pl, który ma wiele ofert i zajmuje się sprzedażą wakacji.

Na złapwczasy.pl nie sprzedajemy wakacji. My jesteśmy tylko świetną wyszukiwarką Last Minute 😊

Dlatego, jeśli jakaś wycieczka wpadnie Ci w oko i klikniesz Sprawdź tę ofertę, zostaniesz przekierowany do oferty na stronie naszego partnera. Tam kupisz wycieczkę… albo nie. Twój wybór 🙂

Co zrobić, jeżeli chcę odkupić wakacje?

Nie interesują Cię sprawdzone wakacje Extra Last Minute? Naprawdę? Okej… 🤷‍♀️

W takim razie sprawdź Bazarek złapwczasy.pl. Tam znajdziesz wyłącznie ogłoszenia z "drugiej ręki". Jak coś wpadnie Ci w oko, załóż konto i zaloguj się, aby zobaczyć dane kontaktowe sprzedającego.

Dlaczego wymagamy logowania do wyświetlenia danych kontaktowych? Bo damy o to, żeby dane Twoje i sprzedającego nie trafiły w niepowołane ręce.

Jak mogę zobaczyć dane sprzedającego?

Załóż konto (za darmo) i zaloguj się. Chronimy dane naszych użytkowników, dlatego tylko zalogowane osoby mogą wyświetlić dane kontaktowe osoby sprzedającej wycieczkę.

Czy odkupywanie wczasów jest bezpieczne?

To zależy od Ciebie. Zdarzają się oszuści, szczególnie na Facebooku. Na szczęście, u nas zdecydowana wieszkość to uczciwi sprzedający 🙂 Każda osoba która wystawia u nas ogłoszenie musi założyć konto.

Niestety, nawet to nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa. Dlatego zawierając umowę odsprzedaży wycieczki... napisz umowę. Pewnie myślisz: To nie takie proste... Dlatego napisaliśmy artykuł Jak odkupić wczasy i nie dać się oszustom oraz załączyliśmy w nim Wzór umowy odsprzedaży wakacji. Super!

Sprzedam wakacje

Czy wystawienie oferty na złapwczasy.pl jest darmowe?

Tak, u nas wystawisz ogłoszenie odsprzedaży wczasów całkowicie za darmo.

Dlaczego warto wystawić ogłoszenie na złapwczasy.pl?

Złapwczasy.pl odwiedza wiele osób poszukujących tanich wczasów Last Minute. Wystawiając u nas ogłoszenie zwiększasz swoje szanse na sprzedanie wczasów. Poza tym, w przeciwieństwie do grup na Facebooku, u nas nikt nie będzie krytykował Twojego ogłoszenia.

Jak dobrze napisać ogłoszenie?

Napisz ogłoszenie tak, żeby jak najbardziej zachęcić potencjalnego Kupującego. Podaj jak najwięcej szczegółów. Przeczytaj ogłoszenie i zastanów się, czy Ty byś na takie wczasy pojechał. Pisz tak, jakbyś to Ty był adresatem.

Sprawdź artykuł Sprzedam wczasy - pilne! i dowiedz się więcej o tym, jak sprzedać wczasy.

Czym różnią się opcje sprzedam wakacje, sprzedam nocleg i sprzedam bilet?

Na złapwczasy.pl odsprzedasz nie tylko zorganizowane wakacje, ale także nocleg lub bilet. Dla każdej opcji przygotowaliśmy osobny formularz.

Wybierz Sprzedam wakacje jeżeli chcesz sprzedać wczasy kupione w biurze podróży lub sam zorganizowałeś sobie wyjazd (nocleg i bilety), ale nie możesz na nie jechać.

Wybierz Sprzedam nocleg jeżeli wykupiłeś samo zakwaterowanie z własnym dojazdem.

Wybierz Sprzedam bilet jeżeli masz do odsprzedania bilet na przelot samolotem, pociągiem lub autokarem.

Jaką cenę ustalić?

Cena odsprzedaży wakacji musi być atrakcyjna i lepsza od aktualnej ceny w biurze podróży. Z drugiej strony, im wyższa cena, tym mniej tracisz. Najlepiej wyznacz kilka cen, w zależności od tego, jak dużo czasu pozostało do wyjazdu. Dowiedz się więcej o strategii wyznacznia cen wakacji.

Pamiętaj, że na złapwczasy.pl możesz w każdej chwili zmienić cenę swojego ogłoszenia.

Kto będzie widział moje dane osobowe?

Tylko zalogowani użytkownicy mają dostęp do Twoich danych kontaktowych. Szanujemy Twoją prywatność, dlatego nie udostępniamy Twoich danych innym firmom.

Dlaczego mam nie podawać swoich danych osobowych w opisie oferty?

Nie umieszczaj danych osobowych w opisie oferty. W takim przypadku staną się one dostępne dla wszystkich. Oznacza to, że mogą zostać zebrane przez tzw. boty oraz przekazane innym firmom.

Jeżeli zastanawiasz się czasem dlaczego ktoś dzwoni do Ciebie i zaprasza Cię na prezentację garnków we Wrocławiu to prawdopodobnie przez wyciek Twoich danych…

Dlatego sprzedając wakacje na złapwczasy.pl, umieść dane kontaktowe w sekcji Dane kontaktowe. Tylko wtedy będą bezpieczne, czyli dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Czy mogę zmienić ogłoszenie w późniejszym czasie?

Tak. Możesz zmienić ogłoszenie w każdej chwili.

Czy mogę usunąć ogłoszenie?

Jeżeli sprzedasz wycieczkę albo zmienisz zdanie co do jej odsprzedaży, w każdej chwili możesz usunąć ogłoszenie.

Co stanie się z ofertą jeżeli minie termin wyjazdu?

Oferta zostanie zarchiwizowana. Oznacza to, że będzie można ją zobaczyć, ale Twoje dane zostaną ukryte. Innymi słowy, oferta stanie się anonimowa.

Co oznacza Udostępnij na Facebooku?

Klikając Udostępnij na Facebooku możesz w łatwy sposób udostępnić ofertę, którą właśnie wystawiłeś. Pojawi się ona na Twoim profilu na Facebooku i dotrze do większej liczby ludzi. Tak samo, jeśli widzisz ofertę, która Ci się podoba możesz udostępnić ją swoim znajomym.

Moje konto

Jak założyć konto?

Wejdź w zakładkę “Załóż konto”, podaj swoje imię i adres e-mail oraz ustaw swoje hasło. Przeczytaj i zaakceptuj Regulamin. Kliknij “Załóż konto” i sprawdź swoją skrzynkę pocztową.

W ciągu kilku minut na Twój e-mail przyjdzie wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Kliknij link aktywacyjny i zaloguj się. Gotowe 👍

Jakie są korzyści założenia konta?

Tylko jako zalogowany użytkownik możesz dodać ogłoszenie odsprzedaży wczasów. Możesz też zobaczyć dane sprzedającego, jeżeli będziesz chciał odkupić wczasy. Dla zalogowanych użytkowników dostępne są też wzory umów i inne materiały do pobrania.

Założyłem konto, ale nie dostałem maila aktywującego. Co robić?

Wejdź na stronę Twoje konto nie zostało aktywowane?, wpisz swój e-mail na który zakładałeś konto i kliknij Prześlij link do aktywacji

Na Twój e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Jeżeli po 5 minutach mail do Ciebie nie dotarł, sprawdź folder Spam Jeżeli tam też go nie ma skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Pamiętaj, że aktywacja jest konieczna do prawidłowej rejestracji konta.

Nie pamiętam hasła. Co robić?

Przejdź na stronę Nie pamiętasz hasła?. Wpisz swój adres e-mail i kliknij Zresetuj hasło. Na Twój e-mail zostanie wysłana instrukcja zmiany hasła.

Jeżeli po 5 minutach mail do Ciebie nie dotarł, sprawdź folder Spam. Jeżeli tam też go nie ma skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Czy mogę usunąć konto?

Tak, w każdej chwili możesz usunąć konto. W tym momencie nie ma dla tej funkcji dedykowanego przycisku. Ale jeżeli chcesz usunąć konto, po prostu skontaktuj się z nami.

Wakacje Last Minute?

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter złapwczasy.pl
  • Dostaniesz na emaila najświeższe oferty Last Minute
  • Dowiesz się o nowych wakacyjnych artykułach na blogu
  • Nie częściej niż raz na tydzień
  • 100% wakacyjnych smaczków, 0% spamu
Stosujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania serwisu oraz narzędzi analitycznych.
Dowiedz się więcej